Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-06-27

Tuberkuliozė. Dėl dezinfekcinių priemonių galima kreiptis į biurą

Tuberkuliozė  - grėsminga infekcinė liga, dažniausiai pažeidžianti plaučius. Užsikrėsti galima įkvepiant tuberkuliozės bakterijų, patekusių į aplinką nuo šalia atvira plaučių tuberkulioze sergančio žmogaus jam kosint, čiaudint, juokiantis.


Kad tai sudėtinga, ne visada lengvai gydymui pasiduodanti liga žino dauguma, tačiau, kaip elgtis, kokių priemonių imtis, kuomet aplinkoje: šeimoje, darbe ar kaimynystėje diagnozuojamas atviros tuberkuliozės atvejis žino ne visi.


Būna, kad izoliavus atvira tuberkulioze sergantį asmenį, į gydytojus su nerimu dėl paties sveikatos nesikreipia nei vienas „kontaktinis“ asmuo, ir, turėjusių kontaktą su tuberkulioze sergančiu asmeniu, reikia ieškoti, tačiau būna ir taip, kad sveikatos specialistams prireikia pastangų suvaldyti paniką, kylančią susirgusiojo aplinkoje, nes gydymo įstaigas užplūsta išsigandę asmenys, kurių net „kontaktiniais“ pavadinti negalima.


Nuo šios ligos neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze.  Rizika susirgti tuberkulioze didėja esant ilgalaikiam kontaktui: šeimoje, artimai bendraujant, dirbant kartu ar slaugant jau sergantį tuberkulioze asmenį.


Dėl dezinfekcinių priemonių gali padėti savivaldybė


Išaiškėjus naujam ligos atvejui ir susirgusįjį hospitalizavus labai svarbu tuo metu tinkamai sutvarkyti jo gyvenamąją aplinką, dezinfekuoti patalpas, gyvenamą erdvę, ypač jeigu toje erdvėje yra daugiau gyvenančiųjų.


Alytaus rajono savivaldybė jau ne vienerius metus ieško papildomų galimybių, galinčių pagerinti tuberkuliozės situaciją savivaldybėje, rajono teritorijoje veikiančias gydymo įstaigas aprūpina priemonėmis, reikalingomis atlikti taip vadinamą tuberkulino mėginį, o išaiškinus naują tuberkuliozės atvejį, esant poreikiui, gyventojus aprūpina dezinfekcinėmis priemonėmis, reikalingomis pirminiam gyvenamosios aplinkos nukenksminimui.


Dėl dezinfekcinių priemonių galite kreiptis į savo šeimos gydytoją (jeigu esate prisirašę Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centre), į seniūniją pagal gyvenamą vietą, bet greičiausia bus, jeigu kreipsitės į biudžetinę savivaldybės įstaigą - Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą telefonu 21 438.

stop_TBC.jpg