Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-08-22

Žaidimų popietės virs žaidimų pertraukomis ir vakarais

Vaikų žaidimai. Stereotipinis mąstymas, kuris tartum nurodo, jog žaidimai, jeigu mes juos suprantame kaip užsiėmimo ar ugdymo priemonę, pramogą, laisvalaikio praleidimo būdą, yra skirti vaikams. Tai nėra tiesa. Norėti žaisti, mokėti arba mokytis žaisti, įsitraukti į tinkamus žaidimus turi bet kokio amžiaus žmogus. Kad yra daugybė tinkamų žaidimų skirtingo amžiaus žmonėms, nuo rudens bandys įrodyti ir Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, kuris vaikus kvies į „Žaidimų pertraukas“, o suaugusiuosius – į „Žaidimų popietes / vakarus“.


Žaidimų nauda vaiko vystymuisi pagrįsta mokslu, nes žaisdami tinkamus pagal amžių ir gebėjimus žaidimus, jie įgyja patirties, įgūdžių, vertybių, pažįsta pasaulį, lavina bendravimo įgūdžius, judesių koordinaciją ir itin dažnai vaizduotę bei kūrybinius instinktus.


Laikantis sveiko senėjimo nuostatų ir norint kiek įmanoma ilgiau išlikti aiškaus proto ir geros atminties, būtina mokytis visą gyvenimą. Žaidimai, ypač stalo žaidimai – puiki priemonė šiems siekiams įgyvendinti. Žaisdami suaugę žmonės sugeba nusimesti streso pančius, atsipalaiduoja, lengviau bendrauja, į problemas ir į save sugeba pažvelgti kitaip, lavina ar susigrąžina kūrybinius gebėjimus, mokosi neverbalinės kalbos.


Visuomenės sveikatos biuro specialistai vis dar su pavydu žvelgia į senąsias Europos valstybes ir Ameriką, kur gražių metų sulaukę senjorai su dideliu entuziazmu renkasi į domino, bridžo ar žodžių žaidimo (angl. Scrabble) vakarus, lauke mėgaujasi tokiais užsėmimais kaip petankė, kriketas, jauni žmonės susiburia į įspūdingų mastų strateginių stalo žaidimų žaidynes.


Kadangi užsisukęs fizinio aktyvumo kamuoliukas ridenasi lyg sniego gniūžtė ir pasirinkusiųjų aktyvesnį gyvenimo būdą daugėja, tad Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras nuo rudens ketina didesnį dėmesį nukreipti psichinės sveikatos stiprinimui. Žaidimai, stalo ir ypač strateginiai stalo žaidimai, taps pagrindiniu ginklu, kuriuo bus bandoma vaikyti blogas rudenines nuotaikas ir mintis.


Visą vasarą Visuomenės sveikatos biuro specialistai, bendradarbiaudami su bibliotekomis, kvietė vaikus vasaros atostogas leisti žaidžiant žaidimus. Tikėtina, jog žaidimų popietės virs „kitokiomis pertraukomis“ mokyklose, na, o į bibliotekas, bendruomenės namus bus kviečiami suaugusieji, kurie taip pat pasiners į stalo žaidimų labirintus, prisimins žaistus žaidimus ir išmoks naujų.


Jeigu jau dabar turite minčių dėl „Žaidimų popietės / vakaro“ savo bendruomenėje, bibliotekoje skambinkite tel. (8 315) 21 438 arba rašykite el. p. info@alytausrajonovsb.lt ir susitarsime.

20729427_1569120193108296_3472256776290942663_n.jpg