Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

/ GYVENTOJŲ SVEIKATA / Vykdyti atrankiniai tyrimai Alytaus rajone

2015-02-02

Alytaus rajono suaugusiųjų gyvensenos tyrimas, 2014

Siekiant stiprinti bendruomenės sveikatą, Alytaus rajono sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų rajono gyventojų gyvensenos tyrimą, kurio tikslas buvo atskleisti ir įvertinti gyventojų gyvenenos ypatumus, galinčius turėti įtakos jų sveikatos būklei. Pateikiame atlikto Tyrimo išvadas.

daugiau informacijos ...

2015-01-22

Alytaus rajono 5 ir 9 klasių moksleivių sveikatos žinių testo analizė

Siekiant įvertinti Alytaus rajono ugdymo įstaigose vykdomos visuomenės sveikatos priežiūros veiklos veiksmingumą, biuras jau trečius metus iš eilės rengia 5 ir 9 klasių moksleivių  sveikatos žinių patikrą (testą).

Remiantis moksleivių sveikatos ugdymo modeliu (Mokinių fizinis aktyvumas ir sveikata, 2012), žinojimas, kaip išsaugoti sveikatą yra vienas pamatinių veiksnių, kuris formuoja vaiko supratimą apie sveikos gyvensenos poreikį ir naudą organizmui.

Detalią analizę rasite čia

2013-06-11

Alytaus rajono moksleiviai žino kaip naudotis mobiliuoju

Turbūt nesutiksime tokio žmogaus, kuris nežinotų ką reiškia „mobilusis“ jaunimo tarpe geriau žinomas kaip „mobiliakas“. Šiandien šiuos gudrius aparačiukus neretai turi tiek senyvo amžiaus močiutė, tiek vos taisyklingai kalbėti išmokęs vaikas.
Suaugusieji mobiliuosius telefonus naudoja kaip susisiekimo priemonę, kuri padeda tvarkyti  darbo bei asmeninius reikalus, sukuria galimybę pasinaudoti internetu, pažadina ryte iš miego. Norėdami bet kada susisiekti su savo atžalomis, mobilųjį „įtaiso“ ir patiems mažiausiems šeimos nariams, dažnas nė neįtardamas, kokią žalą jis daro besivystančio žmogaus sveikatai.

daugiau informacijos ...

2013-04-09

Tyrimas: Smurtą patyrusios moterys gėdijasi kreiptis pagalbos

2012 metais bendradarbiaujant su Higienos institutu Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvavo tyrime  "Smurtą artimoje aplinkoje patyrusių moterų gyvenimo kokybės ir emocinės būsenos bei pagalbos Lietuvoje prieinamumo vertinimas", kurio tikslas buvo įvertinti smurtą artimoje aplinkoje patyrusių moterų, gaunančių paslaugas pagalbą teikiančiose institucijose, gyvenimo kokybę, psichologinę būseną bei pagalbos prieinamumą ir efektyvumą Lietuvoje. Šiame tyrime dalyvavo 15 Alytaus moterų krizių centre besilankančių moterų.

daugiau informacijos ...

2013-02-07

Visuomenės sveikatos priežiūros Lietuvos mokyklose vertinimo rezultatai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu suplanavo ir atliko sociologinį tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti bendrojo ugdymo mokyklų sveikatos priežiūros specialistų, mokyklų vadovų bei mokinių pasitenkinimą mokykloje teikiamomis visuomenės sveikatos paslaugomis bei nustatyti jų lūkesčius ir silpnąsias šių paslaugų teikimo grandis, kurioms turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys. 2011 – 2012 m. atlikto ištisinio bendrojo lavinimo mokyklų tyrimo metu buvo apklausiami sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose, mokyklų vadovai ir 6, 8, 10, 11 klasių mokiniai tose savivaldybėse, kuriose sutiko dalyvauti visuomenės sveikatos biurai. Vertinimas buvo atliktas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. rugpjūčio 27 d. nutarimu Nr. 836 patvirtintos Vaikų sveikatos paslaugų stiprinimo 2008 – 2012 metų programos (Žin., 2008, Nr. 104 – 3979) 1.5 priemonę „Atlikti visuomenės sveikatos priežiūros mokyklose kokybės vertinimą“.

daugiau informacijos ...

2011-08-15

Rajono moksleiviai pėsčiomis nebevaikšto?

Moksleivių gyvensena yra svarbus rodiklis, įtakojantis jų sveikatą. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolat ieško būdų ir priemonių, kurios padėtų pagerinti moksleivių sveikatą, motyvuotų juos rūpintis sveikata ir ją tausoti, atsisakant žalingų įpročių, sportuojant ar užsiimant kita sveikatinančia veikla. Kad biuro veikla būtų tikslingesnė, šiais metais Alytaus rajono mokyklose buvo atliktas moksleivių gyvensenos tyrimas, kuris padėjo išsamiai sužinoti moksleivių gyvensenos rizikos veiksnius bei jų įtakojamas sveikatos problemas.

daugiau informacijos ...

2010-06-17

Ką Alytaus rajono vaikai žino apie sveikatą?

Besibaigiant mokslo metams, visiems vyresniųjų klasių moksleiviams sveikatos priežiūros specialistės, dirbančios mokyklose, pateikė 17 klausimų apie sveiką mitybą, ligas, asmens higieną, judėjimo svarbą ir žalingus įpročius. Visi pateikti klausimai buvo aptariami mokslo metų eigoje sveikatos ugdymo užsiėmimuose, aktyviose veiklose bei kitoje popamoklinėje veikloje. Be to visose mokyklose pedagogų ir administracijos kolektyvai savo iniciatyva vykdė nemažai renginių, popiečių, susitikimų, kurių pagrindinis tikslas – kuo įvairiausiais būdais skatinti mokinius domėtis savo sveikatos išsaugojimo galimybėmis.

daugiau informacijos ...

2009-11-23

Darbingo amžiaus žmonių tyrimas „Stresas darbe“

Stresas – tai žmogaus fiziologinės ir psichinės įtampos būsena, kurią sukelia išoriniai ir vidiniai dirgikliai. Šie dirgikliai, su kuriais organizmas tarsi ginčijasi, vadinami stresoriais.  Stresas yra natūrali organizmo reakcija ir į vidinį, ir į išorinį, teigiamą ir neigiamą dirginimą. Būdamas įprastiniu mūsų gyvenimo reiškiniu stresas skatina veiklumą, išradingumą, kūrybiškumą. Tačiau ilgai trunkantis nekontroliuojamas stresas išsekina psichiką bei imuninę organizmo sistemą ir gali tapti įvairių ligų priežastimi.


Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atliktame mini tyrime dalyvavo 128 darbingo amžiaus žmonės, iš jų 27 vyrai ir 101 moteris. Pagrindinis šio tyrimo tikslas – įvertinti streso aktualumą mūsų rajone, nustatyti stresą sukeliančias priežastis bei pasekmes ir žinoma siūlyti priemones, padedančias efektyviai kovoti su vis dažniau slegiančiu stresu darbe.

daugiau informacijos ...

2009-07-11

Ar kaimo ir miesto moterims vienodai aktuali sveika gyvensena?

piesinys.jpgNesveika gyvensena, netinkama mityba, nepakankamas fizinis aktyvumas, nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas nepalankiai veikia žmonių sveikatą, didina lėtinių ligų riziką. Įrodyta, kad 82 proc. išeminės ligos ir 91 proc. antrojo tipo diabeto priežasčių yra gyvensenos sukelti rizikos veiksniai. Todėl gyvensenos stebėsena svarbi, planuojant ir vertinant sveikatos stiprinimo ir lėtinių ligų profilaktikos programas. Visuomenės sveikatos biuras nutarė atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar egzistuoja atskirtis tarp mieste ir kaime gyvenančių žmonių, žiūrint per sveikatos prizmę.

daugiau informacijos ...

2009-05-28

Alytaus rajono paaugliai mieliau renkasi keptas bulves, o ne grūdų košę

Jeigu mokinuko paklaustume, ką jam dažniausiai skauda, kaip manote, ką jis atsakytų? Dantuką? Galvelę? Ir taip, ir ne. Vaikai vis dažniau vaikai įvardija pilvuko, skranduko skausmą. Jokia paslaptis, kad itin sparčiai auga virškinamojo trakto ligų skaičius, vis daugiau mokinių privalo reguliariai lankytis pas gastrointerologą. Jau nemažai paauglių išbandę gastrofibroskopo „skonį“. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į grėsmę keliančius vaikų sveikatos rodiklius, nutarė pasidomėti rajono jaunosios kartos mitybos įpročiais.

daugiau informacijos ...


Puslapis: