Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

/ SVEIKATOS PATARIMAI / Straipsniai

IMUNITETO PLATYBĖSE

Kiekvienais metais, padaugėjus susirgimų viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu, proporcingai padaugėja kalbų apie imuniteto stiprinimą ir apgailestavimų dėl nusilpusio imuniteto. Nejučia padaugėja reklaminių skrajučių ir laikraštėlių, pranešančių apie akcijas vienam ar kitam preparatui neva galinčiam sustiprinti imunitetą. Tik ar mes žinome, kas gi iš tikrųjų yra tas imunitetas? Ar jį taip lengva sustiprinti? Ir pagaliau, ar gripui, pritūpus ant slenksčio, dar verta griebtis stiprinančių preparatų?

daugiau informacijos ...

SVEIKAS SENĖJIMAS. GALIMYBĖ AR UTOPIJA?

Yra paskaičiuota, kad iki 2025 metų trečdalis Europos gyventojų bus 60 metų ir vyresni. Teigiama, kad ypač padaugės aštuoniasdešimtmečių ir dar vyresnio amžiaus žmonių. Neabejotinai tai turės įtakos šalių ekonomikai, socialiniam, politiniam gyvenimui. Paskutiniai ketinimai ilginti Lietuvoje pensinio amžiaus ribą sukėlė didelę priešiškumo bangą. Be abejo, žiūrint iš žmogaus visą gyvenimą dirbusio sunkų fizinį ir menkai apmokamą darbą, ir keli papildomi mėnesiai iki poilsio atrodo ilgi ir beprasmiai, tačiau labai norisi pristatyti senojoje Europoje jau žinomą ir vykstantį reiškinį – sveiką senėjimą, kuomet į užtarnautą poilsį (pensiją) net ir pačiam nelabai norisi.

daugiau informacijos ...

VANDUO - GYVYBĖS ŠALTINIS

Dažnai girdime, kad karštą vasaros dieną būtina gerti daug skysčių. Bet kokių? Ar tais rekomenduojamais išgerti 2,5 litro gali būti vaisvandeniai, vadinamieji limonadai, sultys, kava, arbata, ar kaip vienas pilietis į paraginimą vartoti daugiau skysčių pritariamai pakinkavo galva ir dūrė pirštu į užantyje kyšantį alkoholio butelaitį? Vanduo. Paprastas, negazuotas vanduo – geriausias būdas mūsų organizmą papildyti skysčiais.

daugiau informacijos ...

PARAFINO TERAPIJA. 20 MINUČIŲ BE ĮTAMPOS IR NERIMO

Šiluma kaulų nelaužo. Šiluma gydo. Šilta „pūslė“ prie skaudamos vietos. Šie ir panašūs pasakymai rodo, kad žmonija nuo senų laikų žino teigiamą šilumos poveikį sveikatai. Gydymas šiluma? Nemažai šiuolaikinės fizioterapijos procedūrų  yra paremtos gydomuoju šilumos poveikiu. Parafinas – viena iš priemonių norint gydomąjį šilumos efektą perkelti ant reikiamos kūno vietos.

daugiau informacijos ...

AMŽIUS – NE PRIEŽASTIS NESPORTUOTI

Nuo gimimo iki senatvės žmogaus organizme vyksta sudėtingi procesai, keičiantys organus, audinius bei ląsteles. Amžinos jaunystės nėra. Keičiasi žmogus, keičiasi ir jį supanti aplinka. Taučiau fiziškai aktyvūs žmonės gali „pristabdyti laiką“ ar bent padaryti taip, kad senėjimo procesai būtų minimaliai „nepatogūs“.

daugiau informacijos ...

RYTŲ ŠALIŲ SVEIKATOS IŠSAUGOJIMO PATIRTIS IR TRADICIJOS ALYTAUS RAJONO SVEIKATOS BIURO DARBE

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas, kurio dėka pažįstama supanti aplinka. Tai labai sudėtinga optinė sistema, kurios priežiūra reikalauja didelio dėmesio. Akių pratimai, akių gimnastika, akių relaksacija.  Visa tai veda prie akių atpalaidavimo, kuris reikalingas regos ligų profilaktikoje. Tokiose Rytų šalyse, kaip Kinija ir Japonija, taip pat susirūpinta regos išsaugojimo galimybėmis. Panaudojus senosios medicinos ir naujųjų laikų technologijų sintezę, kibta į darbus regos išsaugojimo srityje. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras projektu „Akys kaip erelio“ taip pat žengia pirmuosius aktyvius žingsnius šioje srityje.

daugiau informacijos ...

AKYS SPINDINČIOS ŠVIESA

Šiuo metu dažnas gatvėje sutiktas žmogus skundžiasi vienokiais ar kitokiais sveikatos sutrikimais, tačiau vienas  dažniausių – regėjimo sutrikimai, kuriais skundžiasi ir jaunas,  ir senas. Visi esame girdėję tokias ligas kaip glaukoma ir katarakta, tačiau ar  žinome kokios šių ligų pasėmės ar ką reiktų daryti norint sumažinti šių ligų grėsmę? Manau nesuklysiu pasakiusi, jog girdėjimas nelygus žinojimui, tad pabandysiu nuosekliai apžvelgti šias ligas nuo rizikos iki operacijos.

daugiau informacijos ...

MAISTAS. LIETUVIUI "PRISIKIMŠTI" - JAPONIUI PASIMĖGAUTI

Žmonija miršta nuo širdies ir kraujagyslių lygų. Nenuginčijamas faktas. Yra viena išlyga. Japonija. Kažkodėl šalyje  šios sistemos ligomis sergamumas nedidelis. Čia kas septintas žmogus sulaukia 100 ir daugiau metų. O mūsų lietuvių išgyvenamumo prognozė? Nutarėme dirstelti ir paieškoti šios rytų šalies sveikatos receptų ir palyginti su mūsų čionykščiais.

daugiau informacijos ...

AR DAR NEPASENO SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĖ?

Jeigu nors kartą buvote pasiryžę keisti savo mitybos principus ir, pavyzdžiui, „nuo pirmadienio maitintis tik sveikai“, tai tikriausiai susidūrėte su begale klausimų be atsakymų... Ką valgyti? Kada valgyti? O kuo labiau giliniesi į šį klausimą, tuo labiau atrodo, kad valgyti negalima beveik nieko. O dar paslaptingoji sveikos mitybos piramidė, kurioje viskas porcijomis ir maisto grupėmis. Pabandykime išsklaidyti abejonių šydą.

daugiau informacijos ...

KAD GROŽIS NEREIKALAUTŲ AUKŲ

„Grožis reikalauja aukų“. Pastaruoju metu šis posakis neretai įsiterpia į pokalbius apie dailias kūno linijas, įvairių dietų trūkumus ir privalumus. Kartais silpnumas, atsirandantis dėl kūno savanoriško  marinimo, teisinamas tokiu „guodžiančiu“ argumentu. Vertėtų pagalvoti, ar negaila dėl įsivaizduojamo grožio įsitaisyti tokią ligą kaip nervinė anoreksija ar bulimija. Iš tikrųjų nereikia net minėtų valgymo sutrikimų - netaisyklinga mityba, paįvairinama bado ir persivalgymo proveržiais, pirmiausia lemia virškinamojo trakto ligas. Beveik visas.

daugiau informacijos ...

KODĖL NENORIME, KAD VAIKŲ DANTYS BŪTŲ SVEIKI?

Apie didelį vaikų dantų ėduonies  paplitimą ir apie vieną veiksmingiausių šio susirgimo prevencijos būdų – silantus kalbama nemažai. Trejus metus vykstanti prevencinė programa suteikia galimybę nemokamai padengti 6-14 metų vaikų dantukus silantais. Nors dėl šios procedūros veiksmingumo abejonių nėra, tačiau didelė dalis tėvelių dar nesuskubo pasirūpinti savo atžalų dantimis.

daugiau informacijos ...

NELEISKIM SAVO VAIKAMS TAPTI PRIKLAUSOMIEMS NUO ALKOHOLIO

Apie tai, kad dažniausiai lietuviukai pirmą kartą alkoholio paragauja savo artimųjų akivaizdoje ir ankstyvajame mokykliniame amžiuje teko girdėti, tačiau vaikų, prisipažinusių, kad buvo girti, apklausa apie amžių, kada jie pirmą kartą prisigėrė, nustebino. Pasirodo, jog 39,6 % berniukų ir 33,9% mergaičių pirmą kartą prisigėrė neturėdami 11 metų, atitinkamai 24,4 % mergaičių ir 23,3 % berniukų iki 12 metų, ir tik 1,2 % mergaičių, 1,7 % berniukų pirmą kartą padaugino alkoholio, kai jiems buvo daugiau nei 15 metų. Kad tikrai suprastumėte problemos mastą, pastarąsias kelias eilutes reikėtų skaityti dar ir dar kartelį... Ir vis tiek tai atrodo sunkiai suvokiama. Nejau mūsų vaikai „girtuokliai“? Turime žinoti dar vieną dalyką, kad vaikai dažniausiai piknaudžiauja ne stipriaisiais, o silpnaisiais alkoholiniais gėrimais (alus, sidras, alkoholiniai kokteiliai).

daugiau informacijos ...

KODĖL DAUGĖJA VIRŠKINAMOJO TRAKTO LIGŲ?

Remiantis Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis, virškinimo sistemos ligos tarp Lietuvos gyventojų yra gana paplitusios. Pagal ligų grupių paplitimą 2007 metais, tai sudarė daugiau nei 13 procentų tarp visų ligų. Lietuviai dažniau sirgo tik  kraujotakos sistemos, kvėpavimo takų ir onkologinėmis ligomis. Nuolat kartojamas teiginys, jog sveikata priklauso nuo gyvenimo kokybės (50 procentų), aplinkos ir genetinių faktorių (po 20 procentų) ir sveikatos priežiūros (10 procentų), kalbant apie virškinamojo trakto ligas, labiausiai tinka. Šių ligų vystymasis labiausiai vis dėlto priklauso nuo gyvenimo būdo, maisto kokybės ir valgymo įpročių.

daugiau informacijos ...


Puslapis: