Akcija "Savaitė širdžiai"

Akcija "Savaitė širdžiai"

2024 10 03


Širdies ir kraujagyslių ligos dažnai siejamos su ūmiais simptomais, tokiais kaip krūtinės skausmas ar infarktas, tačiau šios problemos prasideda gerokai anksčiau. Ligos vystosi dėl ilgalaikių rizikos veiksnių, tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio kiekis, rūkymas, cukrinis diabetas ar neteisinga mityba. Dauguma jų tiesiogiai priklauso nuo mūsų pačių pasirinkimų ir gyvenimo būdo: rūkymas, riebi ir kaloringa mityba, per didelis kūno svoris, bei mažas fizinis aktyvumas, stipriai prisideda prie šių ligų atsiradimo. Ilgalaikė nervinė įtampa ir nesugebėjimas atsipalaiduoti taip pat gali daryti neigiamą poveikį širdies sveikatai, didinant kraujo spaudimą ir širdies apkrovą. Dėl šių veiksnių kraujagyslėse kaupiasi cholesterolio plokštelės, o tai gali sukelti aterosklerozę ir kitas rimtas širdies problemas.
Minint Pasaulinę širdies dieną, kuri visame pasaulyje minima rugsėjo 29 d., Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai paskutinę rugsėjo savaitę skyrė įvairioms širdies sveikatą stiprinančioms veikloms ir kvietė sudalyvauti akcijoje „Savaitė širdžiai“.
Renginiai vyko visose Alytaus rajono ugdymo įstaigose, o finalinis renginys, kuriuo buvo užbaigtas šis renginių ciklas, finišavo Miroslavo seniūnijoje. Renginio metu gyventojai buvo kviečiami atlikti deguonies kiekio kraujyje ir kraujospūdžio matavimus, sužinoti cholesterolio ir gliukozės rodiklius, atliekant kraujo tyrimus, prisiminti pirmosios pagalbos ABC ištikus insultui ar infarktui bei sužinoti savo kūno masės rodiklius.
Širdies ir kraujagyslių ligų kilmė įvairialypė. Sveikatos specialistai pabrėžia, kad rizikos veiksniai, tokie kaip rūkymas, prasta mityba, antsvoris, mažas fizinis aktyvumas, stresas ir aukštas kraujo spaudimas, yra glaudžiai susiję ir stiprina vienas kito poveikį. Vieno rizikos veiksnio ignoravimas gali paskatinti kitų veiksnių progresavimą, tokiu būdu padidindamas ligos išsivystymo riziką.
Jei jūsų rizika susirgti širdies ligomis yra didelė, svarbu nedelsiant imtis veiksmų ir mažinti šią riziką keičiant gyvenimo būdą. Jei jau sergate, būtina nuolat kontroliuoti ligą ir kiek įmanoma - neleisti jai progresuoti.
Laiku pastebėti ir koreguoti rizikos veiksniai gali iš esmės pagerinti gyvenimo kokybę ir apsaugoti nuo rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies infarktas ar insultas.