Balandžio 2 d. minima pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d. minima pasaulinė autizmo supratimo diena

2025 04 07


Kas yra autizmas? 
Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Autizmas ne yra liga – tai kitoks pasaulio suvokimo būdas, reikalaujantis ne gydymo, o supratimo ir pritaikytos aplinkos. 
Kaip minima ši diena? 
Vienas ryškiausių simbolių – ∞ begalybės ženklas, kuris atspindi autizmo spektro platumą ir kompleksiškumą. Tikriausiai ne visi žinote, kad... 
Autizmas ne liga, juo nesergama. 
Autizmas neužkrečiamas. 
Kol kas nėra vaistų autizmo gydymui. 
Šis sutrikimas gali stipriai įtakoti gyvenimo kokybę. 
Tokia būklė tęsiasi visą gyvenimą. 
Šiam sutrikimui nėra būdingi tipiški išoriniai fiziniai bruožai. 
TURIME ŽINOTI, KAD... 
Jie myli, kenčia, nori būti laimingi. Tačiau jiems yra žymiai sunkiau išreikšti savo jausmus. 
Tokie žmonės atrodo tarsi nenorintys bendrauti, tačiau iš tiesų sunkumai kyla ne dėl nenoro bendrauti, o dėl to, kad jie nesupranta ir nesugeba naudoti taisyklių, kurios reguliuoja socialinį bendravimą. 
Dažnai turi specifinių interesų, kuriais labai giliai domisi ir gerai išmano. 
Pokalbis apie jiems įdomią temą gali būti puikus būdas užmegzti ryšį. Tačiau jiems sunku suprasti kitų žmonių emocijas, mintis – gali nepastebėti, kad pašnekovui jų interesų sritis neįdomi.  Patyrę net ir mažiausią nesėkmę, jie labai susijaudina ir dažnai pasielgia nederamai, tuo sukeldami aplinkinių pasipiktinimą. Kartais manoma, kad jie yra protiškai atsilikę, arba atvirkščiai – genijai. Tačiau dažniausiai nėra nei taip, nei taip – daugumos jų intelektas normalus, tiesiog kitaip funkcionuoja nervų sistema. Supranta, kad yra kitokie ir dėl aplinkinių požiūrio į juos, bei galimų nesėkmių nuolat jaučia didelę įtampą. Dėl to dažnai renkasi vienatvę. 
#Supraskime ir palaikykime!